Altány a zimné záhrady

od originálneho výrobcu ALUMISTR.

Zameranie a dovoz zdarma v Bratislavskom kraji.

Demontáž a odvoz starých rámov zdarma.

Zasklievanie balkónov bezrámovým systémom Klima

Cenovo dostupne zasklenie balkónov, terás, lodžií a letných záhrad.

Tandoor — prvýkrát na Slovensku!

Svetovo známa šamotová keramická pec, je to BIO, je to zdravé a jedlo je pripravené za dvakrat rychlejšiu dobu.

AluCombi - rámový posuvný systém

 

1. Charakteristika a výhody systému
2. Technické zostavenie vrátane nákresu
3. Zloženie, prevádzka a údržba
4. Certifikát v pdf
5. Cenník

Charakteristika
Rámový systém AluCombi v sebe zahŕňa unikátnu a vysokú eleganciu z hliníkových profilov. Konštrukčné a vizuálne riešenie vychádza z rámového systému AluPlus. Systém sa odlišuje vertikálnymi profilmi, ktoré sú robustnejšie a pevnejšie, a tým sú stvorené pre tzv. vysoké zasklenie od podlahy po strop. Systém je vhodný pre interiérové deliace priečky a posuvné, alebo pevné steny v altánoch.
Rámový systém AluCombi môže nahradiť alternatívu pre zasklenie balkónov alebo lodžií. Systém zabezpečuje zníženie tepelných strát, ochranu proti vetru, dažďu, hluku, prachu a exhalátom.

Výhody:

vhodnosť osadenia na vetrom namáhané strany
ľahké a rýchle ovládanie
nenáročná údržba na prevádzku
krídla sa posúvajú po koľajnici a nie v drážke a nie sú zavesené, čím nevyžadujú masívne ukotvenie
veľmi dobré tesniace vlastnosti vďaka špeciálnemu tvaru profilov a kvalitnému štetinovému tesneniu (štandard), pričom je zabezpečená dostatočná mikroklimatizácia
nenáročnosť na priestor (okná sa neodklápajú k stenám lodžie)
možnosť farebného prispôsobenia profilov fasáde alebo konštrukcii zábradlia (vytváranie farebných fasád)
rýchla a bezpečná montáž bez použitia lešení alebo lávky
vytváranie ľahkých priečok v administratívnych budovách kombinovaním pevných a posuvných prvkov
elegantný dizajn
špeciálny tvar vertikálneho profilu, ktorý slúži ako madlo celou svojou dĺžkou.
robustný a pevný vertikálny profil zabezpečuje väčšiu stabilitu systému.Technické zostavenie, montáž:
Do hliníkových profilov a plastových dielcov, ktoré zabezpečujú posuv krídel vo vodiacich koľajniciach a ich následné otváranie, sú vsadené sklenené tabule najčastejšie z plaveného číreho skla hr. 4 - 9 mm.
Posuv krídel je umožnený ložiskami v spodnej koľajnici vybavenou drenážnymi otvormi pre odtekanie dažďovej vody a topiaceho sa snehu. K hornému i spodnému profilu môžu byť pripevnené odkvapové lišty vyrobené z hliníkového príp. pozinkovaného plechu vo farebnej úprave podľa priania zákazníka, či charakteru stavby.
Bočné uzatváracie profily a špeciálne tesnenie medzi krídlami zabezpečuje takmer dokonalé utesnenie celej konštrukcie. Pre trvalú filtráciu, potrebnú k odvetrávaniu predovšetkým splodín plynových spotrebičov, sú vytvorené v hornej a spodnej časti medzi sklenenými tabulami a koľajnicami priechody.
Hliníkové profily sú povrchovo upravené vypaľovaným lakom bielej farby s predpovrchovou úpravou chrómovaním, príp. eloxovaním do striebornej farby (natur). Všetok spojovací materiál je použitý nerezový triedy A2. Všetky plastové komponenty a použité tmely sú UV stabilné. Tým je zaručená veľmi dlhá životnosť celého systému a jeho bezchybná funkčnosť po celú dobu životnosti.
Systém je pred vlastnou montážou skompletizovaný vo výrobe. Montáž sa uskutočňuje z vnútornej strany lodžie a preto nie je nutné použiť lešenie alebo lávku. Na zostávajúcu konštrukciu lodžie a zábradlia sú nosné a vodiace konštrukcie pripevnené polyethylenovými kotvami do betónu a tehál, prípadne pomocou skrutiek do ocele v prípade montáže na oceľové nosníky. Osová vzdialenosť jednotlivých kotví je cca 450 - 600 mm - podľa typu materiálu, do ktorého je systém ukotvený. Vyrovnanie profilov je prevedené pomocou plastových distančných podložiek. Špáry, ktoré vznikli po montáži medzi profilmi systému a stavebným otvorom, sa zakryjú tmelením príp. prelištovaním - podľa veľkosti vzniknutej špáry. Materiálom k prelištovaniu sa používa najčastejšie hliníkový plech s povrchovou úpravou komaxitom vo farbe profilov systému. Lišty sa lepia pomocou silikónových tmelov, príp. sa skrutkujú.

Zloženie, Prevádzka a údržba
Materiály:
Rámy posuvných okien, vodiace koľajnice a uzatváracie lišty sú  z profilov hliníkových zliatin v štandardnej farebnej úprave natur elox alebo biely komaxit RAL 9010 (iné farby podľa stupnice RAL na objednávku). Ostatné diely sú z materiálov nepodliehajúcich poveternostným vplyvom a UV žiareniu (nerez, plast). Výplňou je najčastejšie sklo hrúbky 4 - 6 mm, bezpečnostné lepené sklo do hr. 9 mm, bezpečnostné lepeného skla s PVB fóliou, temperované sklo hr. 4 - 6 mm, a iné materiály (polykarbonáty, plexi, Novodur, PVC apod.). Krídlo môže byť doplnené priečkou k oddeleniu výplne.

Posuv krídel
Jednotlivé krídla sa posúvajú ľahko a rýchlo. Pri jednoduchej zostave je prvé krídlo je opatrené madlom a začína sa jeho posuv. Následne zvislých hrán kaskády otvárame ďalšie krídla. Pri otváraní do strán majú madlá obe krídla v strede. Krídla sa posúvajú po spodnej koľajnici, vedené hornou koľajnicou rovnakého tvaru na úrovni zábradlia (nezasahujú do vnútorného priestoru lodžie).
Posuv krídel je zabezpečený nerezovými samomazacími ložiskami s plastovou bandážou, ktoré sú uložené v rohových koncovkách. Krídla je možné posúvať oboma smermi, prípadne do strán.
Profily
Spodný pojazdný aj horný vodiaci profil sú vyrobené z hliníkovej zliatiny, povrchovo upravenej práškovým vypaľovaným lakom - komaxitom s predpovrchovou úpravou chrómovaním, príp. eloxážou. Tým je zaručená dostatočná antikorózna ochrana materiálu a veľmi dlhá životnosť. Koľajnicové profily sú vyspádované, v spodnej časti opatrené drenážnymi otvormi pre rýchly odvod zrážkovej vody a po bokoch gumenými koncovkami.
Systém disponuje štandardným aj zosíleným vertikálnym profilom (tzv. bublina). Výplne sú vsadené a spevnenú silikónom do profilov. Každý profil je vybavenými štetinovým tesnením a spojený plastovými rohmi. Tie obsahujú samomazné ložiská v plastovej bandáži zabezpečujúce posuv krídiel vo vodiacich koľajniciach a poistky proti ich zveseniu. Bočné uzatváracie profily a konštrukcia vertikálnych profilov zabezpečuje takmer dokonalé utesnenie celej konštrukcie. V spodnej a hornej rovine sú priechody pre trvalú infiltráciu. V spodnej koľajnici sú vyrezané drenážne otvory pre odtekanie dažďovej vody a topiaceho sa snehu.
K systému sa dodáva elegantné kovové madlo so zabudovaným zámkom.

Tesnenie
Na utesnenie krídiel medzi sebou a krídel voči profilom je použité kvalitné štetinové tesnenie. Jeho priľnavosť zabezpečí takmer dokonalé utesnenie proti zrážkam, vetru a prachu. Zároveň zabezpečí dostatočnú infiltráciu potrebnú obzvlášť u lodžií, ktoré priliehajú k miestnostiam s plynovými spotrebičmi (kuchyňa). Infiltráciu podporujú priechody v profiloch. V neposlednom rade tesnenie zvyšuje zvukovú nepriepustnosť špár.

Údržba
Umývanie skiel je uľahčené možnosťou vysadenia krídiel. Na umytie sú doporučené bežné prostriedky bez abrazív. Veľkosť profilov umožňuje pohodlné čistenie vlhkou handrou.

Rozmery:

- Max. doporučený rozmer krídla:
1 x 2,5 m pri použití vertikálneho profilu bez „bubliny";
1 x 2,7 m pri použití vertikálneho profilu s „bublinou".
• Max. šírka zasklievaného priestoru je neobmedzená.
Tepelne technické vlastnosti:
- zníženie spotreby energie na kúrenie


Dodacia lehota:
Balkóny, lodžie: 4-5 týždňov od zaplatenia 50 % zálohy
Altány, atypy: 5-6 týždňov od zaplatenia 50 % zálohy
Záručná lehota: 24 mesiacov na kompletnú dodávku (okrem skla)