Altány a zimné záhrady

od originálneho výrobcu ALUMISTR.

Zameranie a dovoz zdarma v Bratislavskom kraji.

Demontáž a odvoz starých rámov zdarma.

Zasklievanie balkónov bezrámovým systémom Klima

Cenovo dostupne zasklenie balkónov, terás, lodžií a letných záhrad.

Tandoor — prvýkrát na Slovensku!

Svetovo známa šamotová keramická pec, je to BIO, je to zdravé a jedlo je pripravené za dvakrat rychlejšiu dobu.

Zimné záhrady

Zimné záhrady nie sú obľúbené len v súčasnosti - už od minulosti boli veľmi populárne hlavne u aristokratov. Prvá zmienka je ešte z obdobia Rímskej ríše.

Nejde o oddelenú časť - predovšetkým sú súčasťou domov, vyrobené zo skla. Umožňujú nám si vytvoriť v dome taký náš malý raj - miesto späté s prírodou. Využití je naozaj niekoľko - či už chcete pestovať zeleninu alebo len sadiť kvety. Vďaka ochrane pred zlými poveternostnými podmienkami si môžete užívať krásu rozmanitých druhov rastlín aj v zlom počasí.

Moderné zimné záhrady sú miestom poskytujúce komfort, zväčšujú obytnú plochu a čo je hlavné - viac zelene v dome. Zabezpečujú prísun prirodzeného denného svetla a mimo nezostáva ani šetrenie energie - zimné záhrady poskytujú dosť značné tepelné úspory.

Ich využitie nemá hraníc - či už si chcete sadnúť na kávu, relaxovať alebo hrať s vašimi ratolesťami.

Vykurovacie zariadenia poskytnú príjemné chvíle aj počas zimných dní.

Pestovanie

Možností pestovania rôznych druhov rastlín je tiež neúrekom. Či sa už jedná o tropické alebo miestne rastliny. Poskytuje priestor aj pre palmy, orchidey, mäsožravé rastliny,...

Výber rastlín je ovplyvnený aj svetovou stranou, na ktorú otočené. Inú klímu vyžadujú napríklad tropické rastliny (teplota okolo 20 -22°C, vlhkosť) ako subtropické rastliny.

V prípade, že neuvažujete nad vykurovaním, stačí zimnú záhradu otočiť na správnu svetovú stranu, aby mohla absorbovať čo najviac denného slnečného svetla.

Nájdeme veľa zeleniny ale aj kvetov, ktorým vyhovujú aj chladnejšie teploty. Z kvetov to napríklad sú: akuby, palmy, muškáty, granátovníky, olivovníky, ...

Ak máte k dispozícii väčšiu zimnú záhradu, môžete do nej začleniť aj záhody či menšie stromčeky (eukalyptus či akácie). Pravidlom však je, aby sa ich listy nedotýkali skla - mohli by sa totiž spáliť.