Altány a zimné záhrady

od originálneho výrobcu ALUMISTR.

Zameranie a dovoz zdarma v Bratislavskom kraji.

Demontáž a odvoz starých rámov zdarma.

Zasklievanie balkónov bezrámovým systémom Klima

Cenovo dostupne zasklenie balkónov, terás, lodžií a letných záhrad.

Tandoor — prvýkrát na Slovensku!

Svetovo známa šamotová keramická pec, je to BIO, je to zdravé a jedlo je pripravené za dvakrat rychlejšiu dobu.

AluVista - bezrámový otočný systém

 

Mám záujem

AluVista - bezrámový otočný systém

Bezrámový posuvný a otočný zasklievací systém AluVista predstavuje elegantné zasklenie priestoru. Je vhodný pre zasklenie balkónov a lodžií na ostávajúce zábradlie. Zostavenie s čírym bezpečnostným sklom hr. 6 mm vrátene vybrúsených okrajov a leštených rohov. Systém zabezpečí optimalizáciu tepelných strát a zasklený priestor chráni pred nepriazňou počasia, hluku, prachu a exhaláciám. Je účinnou prekážkou proti vlámaniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výhody

 • konštrukcia bez zvislých rámov (celopresklená plocha bez delenia)
 • koľajnice z hliníkovej zliatiny (ľahká a veľmi pevná konštrukcia)
 • možnosť nastavenia výšky ložísk (možnosť eliminovania krivosti podkladu)
 • krídla jazdia po ložiskách (veľmi ľahký posuv)
 • krídla nejazdia v drážke (zamedzenie zamrznutia pri nazhromaždení väčšieho množstva vody v koľajnici)
 • umývanie systému len z interiéru
 • číre medzisklenné tesnenie (zabezpečuje stále „bezrámový" vzhľad)
 • konštrukcia zabezpečuje maximálnu bezpečnosť aj pri požiari (pokiaľ sa nosné plastové diely roztavia, je konštrukciou koľajníc zabezpečené, že sklenená tabuľa nemôže vypadnúť von z lodžie)
 • možnosť uzamknutia
 • otvorenie krídel veľmi jednoduché - nie je potrebný žiadny mechanizmus (výhybka)
  pre lepšie ovládanie je každé krídlo opatrené madlom

 

Technické zostavenie, Montáž

Hliníkové profily sú povrchovo upravené vypaľovaným lakom bielej farby s predpovrchovou úpravou chrómatovaním . Všetok spojovací materiál je použitý nerezový tr. A2. Všetky plastové komponenty a použité tmely sú UV stabilné. Tým je zaručená veľmi dlhá životnosť celého systému a jeho bezchybná funkčnosť počas celej doby životnosti.
Systém je pred vlastnou montážou skompletizovaný vo výrobe. Montáž sa uskutočňuje z vnútornej strany lodžie a nie je teda potrebné lešenie alebo lávka. Na konštrukciu lodžie a zábradlia sú nosné a vodiace koľajnice pripevnené polyethylenovými kotvami do betónu a tehál, prípadne pomocou skrutiek do ocele, v prípade montáže na oceľové nosníky. Osová vzdialenosť jednotlivých kotiev je cca 450 - 600 mm - podľa typu materiálu, do ktorého je systém ukotvený. Vyrovnanie profilov je uskutočnené pomocou plastových distančných podložiek. Špáry, ktoré vznikli po montáži medzi profilmi systému a stavebným otvorom sú zakryté tmelením príp. prelištovaním - podľa veľkosti vzniknutej špáry. Materiálom k prelištovániu je najčastejšie hliníkový alebo pozinkovaný plech s povrchovou úpravou komaxitom vo farbe profilov systému. Lišty sa lepia pomocou silikónových tmelov, príp. sa skrutkujú.

 

Zloženie, Prevádzka a údržba

Materiály

Sklenené tabule z číreho bezpečnostného kaleného skla hr. 6 mm s brúsenými hranami sú vsadené do plastových dielcov zabezpečujúcich posuv krídiel vo vodiacich koľajniciach a ich následné otváranie. Disponujú štyrmi navŕtanými otvormi pre umiestnenie plastových rohov. vodiace koľajnice a bočné uzatváracie lišty z profilov z hliníkových zliatin v štandardnej farebnej úprave biely Komaxit a natur elox. Ostatne dielce sú z materiálov nepodliehajúce poveternostným vplyvom a UV žiareniu (nerez, plast).

 

Posuv krídel

 

Posuv krídel je zabezpečený kolieskami - nerezovými samomaznými ložiskami s plastovou bandážou, ktoré sú uložené v staviteľnom puzdre. Krídla sa posúvajú po spodnej koľajnici vedené hornou koľajnicou rovnakého tvaru na úrovni zábradlia (nezasahujú do vnútorného priestoru lodžie). Puzdro s kolieskom je zasunuté do rohu, príp. unášača. Výškové namontovanie puzdra v rohu či unášači je umožnené skrutkou a maticou M5 (nerez A2). Skrutka je polohovo fixovaná pomocou závitové priechodky (nerez A1) a fixačného prachu.

 

Otváranie krídel

Otváranie krídel je umožnené na pravej alebo ľavej strane, príp. na obidvoch stranách zasklenej lodžie výrezom v pojazdnej i vodiacej koľajnici a parkoviskom s drážkou a kruhovým výrezom. Po prísune krídla do tzv. parkovacej polohy (do „parkoviska") je možné krídlo otočiť smerom do lodžie. Postupuje sa krídlo po krídle, až do otvorenia celej steny. Po otvorení sa krídla zaistia zaťahovacím okom k stene lodžie. Jednotlivé krídla sa posúvajú pomocou madla. Každé krídlo má svoje madlo. Pre otvorenie aj zatvorenie celej steny postačuje jedna ruka. Zámok je štandardne súčasťou systému.

 

Profily

Spodný pojazdný a horný vodiaci profil sú vyrobené z hliníkovej zliatiny. Povrchová úprava je riešená práškovým vypaľovaným lakom - komaxitom s predpovrchovou úpravou chromátovaním. Tým je zaručená dostatočná antikorózna ochrana materiálu a tiež veľmi dlhá životnosť Systém je riešený tak, aby pri požiari nemohla sklenená tabuľa vypadnúť von z lodžie. Koľajnicové profily sú vyspádované, v spodnej časti opatrené drenážnymi otvormi pre rýchly odvod zrážkovej vody. Bočné uzatváracie profily a špeciálne tesnenie medzi krídlami zabezpečujú takmer dokonalé utesnenie celej konštrukcie. V spodnej a hornej rovine sú priechody pre trvalú infiltráciu.

 

Tesnenie

Jednotlivé krídla spája tvrdené vysoko-odolné silikónové tesnenie. Nasadzuje sa na vertikálnu hranu. V profile tvorí písmeno „h" a dokonale kopíruje hrúbku skla. Zabezpečí takmer dokonalé utesnenie proti zrážkam, vetru a prachu. Zároveň zabezpečí dostatočnú infiltráciu potrebnú obzvlášť u lodžií, ktoré priliehajú k miestnostiam s plynovými spotrebičmi. Infiltráciu podporujú priechody v profiloch. V neposlednom rade tesnenie zvyšuje zvukovú nepriepustnosť špár.

 

Údržba

Umývanie skiel je možné z vnútornej strany lodžie bez nutnosti vysadenia krídel. Pre umytie sú doporučené bežné prostriedky bez abrazív. Taktiež čistenie profilov odporúčame vlažnou vodou, prípade vysatie nečistôt v koľajnici vysávačom s plastovým násadcom.

 

Rozmery

- max. rozmery zasklievacieho priestoru sú 12,0 x 1,7 m
- maximálny odporúčaný rozmer jedného krídla: šírka 0,7 m, výška 1,7 m.
Hmotnosť:
- plošná - 16 kg/m2
- na bežný meter - 27 kg (pri výške zasklenia 1,7 m)
Tepelno-technické vlastnosti:
- zníženie spotreby na vykurovanie

 

Dodacia lehota

Balkóny, lodžie: 4-5 týždňov od zaplatenia 50 % zálohy
Altány, atypy: 5-6 týždňov od zaplatenia 50 % zálohy
Záručná lehota: 24 mesiacov na kompletnú dodávku (okrem skla)

Referencie

Na stiahnutie:

AluVista návod k obsluhe

Technický list AluVista

TO systémy Alumistr

Vetrani__clanek

Cenník na stiahnutie

 

Security code