Altány a zimné záhrady

od originálneho výrobcu ALUMISTR.

Zameranie a dovoz zdarma v Bratislavskom kraji.

Demontáž a odvoz starých rámov zdarma.

Zasklievanie balkónov bezrámovým systémom Klima

Cenovo dostupne zasklenie balkónov, terás, lodžií a letných záhrad.

Tandoor — prvýkrát na Slovensku!

Svetovo známa šamotová keramická pec, je to BIO, je to zdravé a jedlo je pripravené za dvakrat rychlejšiu dobu.

AluPlus - rámový posuvný systém

Mám záujem

 

 

Rámový posuvný zasklievací systém AluPlus predstavuje elegantné zasklenie priestoru. Vhodnosť použitia pre zasklenie lodžií, balkónov a výklenkov domov, pre deliace priečky interiérov a pre výrobu záhradných altánov. Zostavenie z výplne číreho skla hrúbky 4 - 6 mm alebo izolačného dvojskla 16 mm a hliníkových profilov.
Systém AluPlus je možné vytvoriť ako stenu pevnú (fix), alebo posuvnú. Pri posuvnej stene sa krídla zasúvajú za seba. Nakoľko disponuje dvoj až päť koľajnicou, pri druhom variante dokážeme otvoriť až 4/5 priestoru. Systém zabezpečí optimalizáciu tepelných strát a zasklený priestor chráni pred nepriazňou počasia, hluku, prachu a exhaláciám. Je účinnou prekážkou proti vlámaniu. Dodaním zámku alebo priamo madla so zámkom, taktiež bezpečnostnej výplne sa stáva účinnou prekážkou proti vlámaniu.

 

 

 

 

 

 

Výhody

 • vhodnosť osadenia na vetrom namáhané strany
 • ľahké a rýchle ovládanie
 • nenáročná údržba na prevádzku
 • možnosť použitia IZO skla pri osadení dodatočného profilu
 • krídla sa posúvajú po koľajnici a nie v drážke a nie sú zavesené, čím nevyžadujú masívne ukotvenie
 • veľmi dobré tesniace vlastnosti vďaka špeciálnemu tvaru profilov a kvalitnému štetinovému tesneniu (štandard), pričom je zabezpečená dostatočná mikroklimatizácia
 • nenáročnosť na priestor (okná sa neodklápajú k stenám lodžie)
 • možnosť farebného prispôsobenia profilov fasáde alebo konštrukcii zábradlia (vytváranie farebných fasád)
 • rýchla a bezpečná montáž bez použitia lešení alebo lávky
 • možnosť použitia izolačného dvojskla
 • ľahká konštrukcia interiérových dverí
 • vytváranie ľahkých priečok v administratívnych budovách kombinovaním pevných a posuvných prvkov

 

Technické zostavenie, Montáž

Do hliníkových profilov a plastových dielcov, ktoré zabezpečujú posuv krídel vo vodiacich koľajniciach a ich následné otváranie, sú vsadené sklenené tabule najčastejšie z plaveného číreho skla hr. 4 - 6 mm alebo izolačného dvojskla 16 mm, ktoré v plnej miere splňuje požiadavky bezpečnosti systému a normovej hodnoty pre prirodzené osvetlenie priľahlej miestnosti.
Posuv krídel je umožnený ložiskami v spodnej koľajnici vybavenou drenážnymi otvormi pre odtekanie dažďovej vody a topiaceho sa snehu. K hornému i spodnému profilu môžu byť pripevnené odkvapové lišty vyrobené z hliníkového príp. pozinkovaného plechu vo farebnej úprave podľa priania zákazníka, či charakteru stavby.
Bočné uzatváracie profily a špeciálne tesnenie medzi krídlami zabezpečuje takmer dokonalé utesnenie celej konštrukcie. Pre trvalú filtráciu, potrebnú k odvetrávaniu predovšetkým splodín plynových spotrebičov, sú vytvorené v hornej a spodnej časti medzi sklenenými tabulami a koľajnicami priechody.
Hliníkové profily sú povrchovo upravené vypaľovaným lakom bielej farby s predpovrchovou úpravou chrómovaním, príp. eloxážou vo farbe natur. Všetok spojovací materiál je použitý nerezový triedy A2. Všetky plastové komponenty a použité tmely sú UV stabilné. Tým je zaručená veľmi dlhá životnosť celého systému a jeho bezchybná funkčnosť po celú dobu životnosti.
Systém je pred vlastnou montážou skompletizovaný vo výrobe. Montáž sa uskutočňuje z vnútornej strany lodžie a preto nie je nutné použiť lešenie alebo lávku. Na zostávajúcu konštrukciu lodžie a zábradlia sú nosné a vodiace konštrukcie pripevnené polyethylenovými kotvami do betónu a tehál, prípadne pomocou skrutiek do ocele v prípade montáže na oceľové nosníky. Osová vzdialenosť jednotlivých kotví je cca 450 - 600 mm - podľa typu materiálu, do ktorého je systém ukotvený. Vyrovnanie profilov je prevedené pomocou plastových distančných podložiek. Špáry, ktoré vznikli po montáži medzi profilmi systému a stavebným otvorom, sa zakryjú tmelením príp. prelištovaním - podľa veľkosti vzniknutej špáry. Materiálom k prelištovaniu sa používa najčastejšie hliníkový plech s povrchovou úpravou komaxitom vo farbe profilov systému. Lišty sa lepia pomocou silikónových tmelov, príp. sa skrutkujú.

 

Zloženie, Prevádzka a údržba

 

Materiály

Rámy posuvných okien, vodiace koľajnice a uzatváracie lišty sú  z profilov hliníkových zliatin v štandardnej farebnej úprave natur elox alebo biely komaxit RAL 9010 (iné farby podľa stupnice RAL na objednávku). Ostatné diely sú z materiálov nepodliehajúcich poveternostným vplyvom a UV žiareniu (nerez, plast). Výplňou je najčastejšie sklo hrúbky 4 - 6 mm, bezpečnostné lepeného sklo s PVB fóliou, temperované sklo hr. 4 - 6 mm, izolačné dvojsklo 16 mm a iné materiály (polykarbonáty, plexi, Novodur, PVC apod.). Krídlo môže byť doplnené priečkou k oddeleniu výplne.

 

Posuv krídel

Krídla sa posúvajú po spodnej koľajnici, vedené hornou koľajnicou rovnakého tvaru na úrovni zábradlia (nezasahujú do vnútorného priestoru lodžie).Posuv krídel je zabezpečený nerezovými samomazacími ložiskami s plastovou bandážou, ktoré sú uložené v rohových koncovkách. Krídla je možné posúvať oboma smermi, prípadne do strán. Jednotlivé krídla sa posúvajú ľahko a rýchlo. Pri jednoduchej zostave je prvé krídlo je opatrené madlom a začína sa jeho posuv. Následných uchopením zvislých hrán kaskády otvárame ďalšie krídla. Pri otváraní do strán majú madlá obe krídla v strede.

 

Profily

Spodný pojazdný aj horný vodiaci profil sú vyrobené z hliníkovej zliatiny, povrchovo upravenej práškovým vypaľovaným lakom - komaxitom s predpovrchovou úpravou chrómovaním, príp. eloxážou. Tým je zaručená dostatočná antikorózna ochrana materiálu a veľmi dlhá životnosť. Koľajnicové profily sú vyspádované, v spodnej časti opatrené drenážnymi otvormi pre rýchly odvod zrážkovej vody a po bokoch gumenými koncovkami.
Každý profil je vybavenými štetinovým tesnením a spojený plastovými rohmi. Tie obsahujú samomazné ložiská v plastovej bandáži zabezpečujúce posuv krídiel vo vodiacich koľajniciach a poistky proti ich zveseniu. Bočné uzatváracie profily a konštrukcia vertikálnych profilov zabezpečuje takmer dokonalé utesnenie celej konštrukcie. V spodnej a hornej rovine sú priechody pre trvalú infiltráciu.

 

Tesnenie

Na utesnenie krídiel medzi sebou a krídel voči profilom je použité kvalitné štetinové tesnenie. Jeho priľnavosť zabezpečí takmer dokonalé utesnenie proti zrážkam, vetru a prachu. Zároveň zabezpečí dostatočnú infiltráciu potrebnú obzvlášť u lodžií, ktoré priliehajú k miestnostiam s plynovými spotrebičmi (kuchyňa). Infiltráciu podporujú priechody v profiloch. V neposlednom rade tesnenie zvyšuje zvukovú nepriepustnosť špár.

 

Údržba

Umývanie skiel je uľahčené možnosťou vysadenia krídiel. Na umytie sú doporučené bežné prostriedky bez abrazív. Veľkosť profilov umožňuje pohodlné čistenie vlhkou handrou, prípade vysatie nečistôt v koľajnici vysávačom s plastovým násadcom.

Rozmery

- max. rozmery zasklievacieho priestoru sú 12,0 x 2,5 m
- pri kombinácii s pevnými oknami sa môžu tieto ďalej zväčšovať
- maximálny odporúčaný rozmer jedného krídla: šírka 0,7 m, výška 1,7 m.
Hmotnosť:
- plošná - 14 kg/m2 (pri použití Float 4 mm); 25 kg/m2 (pri použití izolačného dvojskla 16 mm)
- na bežný meter - 23 kg (pri výške zasklenia 1,5 m a pri použití Float 4 mm); 40 kg (pri výške
zasklenia 1,5 m  a pri použití izolačného dvojskla 16 mm)
Tepelne technické vlastnosti:
- zníženie spotreby energie na kúrenie

 

Dodacia lehota

Balkóny, lodžie: 4-5 týždňov od zaplatenia 50 % zálohy
Altány, atypy: 5-6 týždňov od zaplatenia 50 % zálohy

Záručná lehota: 24 mesiacov na kompletnú dodávku (okrem skla)

 

Referencie

Na stiahnutie:

AluPlus Návod k obsluhe

Technický list AluPlus

TO systémy Alumistr

Vetrani__clanek

Cenník na stiahnutie

 

Security code