Altány a zimné záhrady

od originálneho výrobcu ALUMISTR.

Zameranie a dovoz zdarma v Bratislavskom kraji.

Demontáž a odvoz starých rámov zdarma.

Zasklievanie balkónov bezrámovým systémom Klima

Cenovo dostupne zasklenie balkónov, terás, lodžií a letných záhrad.

Tandoor — prvýkrát na Slovensku!

Svetovo známa šamotová keramická pec, je to BIO, je to zdravé a jedlo je pripravené za dvakrat rychlejšiu dobu.

AluTerm - rámový posuvný systém

Mám záujem

AluTerm - rámový posuvný systém

Rámový systém AluTerm v sebe zahŕňa unikátnu a vysokú eleganciu z hliníkových profilov. Konštrukčné a vizuálne riešenie vychádza z rámového systému AluPlus. Systém sa odlišuje vertikálnymi profilmi, ktoré sú robustnejšie a pevnejšie, a tým sú stvorené pre tzv. vysoké zasklenie od podlahy po strop. Vzhľadovo je systém zhodný s rámovým systémom AluCombi.
Rámový systém AluTerm je používaný predovšetkým pre hliníkové konštrukcie v podobe altánov, či tzv. zimných záhrad.
Výplň v hrúbke 16 mm je vsadená do hliníkového rámu, ktorý sa posúva po spodnej (nosnej) a hornej (vodiacej) koľajnici. AluTerm disponuje plastovými prvkami pre zlepšenie izolačných vlastností systému. Pre výplň sa používajú dostupné typy izolačných dvojskiel s hrúbkou 16 mm. Systém zabezpečuje minimalizáciu tepelných strát, ochranu proti vetru, dažďu, hluku, prachu a exhalátom.

 

 

 

 

 

Výhody

 • vhodnosť osadenia na vetrom namáhané strany
 • ľahké a rýchle ovládanie
 • nenáročná údržba na prevádzku
 • krídla sa posúvajú po koľajnici a nie v drážke a nie sú zavesené, čím nevyžadujú masívne ukotvenie
 • veľmi dobré tesniace vlastnosti vďaka špeciálnemu tvaru profilov a kvalitnému štetinovému tesneniu (štandard), pričom je zabezpečená dostatočná mikroklimatizácia
 • nenáročnosť na priestor (okná sa neodklápajú k stenám lodžie)
 • možnosť farebného prispôsobenia profilov fasáde alebo konštrukcii zábradlia (vytváranie farebných fasád)
 • rýchla a bezpečná montáž bez použitia lešení alebo lávky
 • vytváranie ľahkých priečok v administratívnych budovách kombinovaním pevných a posuvných prvkov
 • elegantný dizajn
 • špeciálny tvar vertikálneho profilu, ktorý slúži ako madlo celou svojou dĺžkou.
 • robustný a pevný vertikálny profil zabezpečuje väčšiu stabilitu systému.

 

Technické zostavenie, Montáž

Do hliníkových profilov a plastových dielcov, ktoré zabezpečujú posuv krídel vo vodiacich koľajniciach a ich následné otváranie, sú vsadené sklenené tabule izolačného dvojskla 16 mm, ktoré v plnej miere splňuje požiadavky bezpečnosti systému a normovej hodnoty pre prirodzené osvetlenie priľahlej miestnosti.
Posuv krídel je umožnený ložiskami v spodnej koľajnici vybavenou drenážnymi otvormi pre odtekanie dažďovej vody a topiaceho sa snehu. K hornému i spodnému profilu môžu byť pripevnené odkvapové lišty vyrobené z hliníkového príp. pozinkovaného plechu vo farebnej úprave podľa priania zákazníka, či charakteru stavby.
Bočné uzatváracie profily a špeciálne tesnenie medzi krídlami zabezpečuje takmer dokonalé utesnenie celej konštrukcie. Pre trvalú filtráciu, potrebnú k odvetrávaniu predovšetkým splodín plynových spotrebičov, sú vytvorené v hornej a spodnej časti medzi sklenenými tabulami a koľajnicami priechody.
Hliníkové profily sú povrchovo upravené vypaľovaným lakom bielej farby s predpovrchovou úpravou chrómovaním, príp. eloxážou vo farbe natur. Všetok spojovací materiál je použitý nerezový triedy A2. Všetky plastové komponenty a použité tmely sú UV stabilné. Tým je zaručená veľmi dlhá životnosť celého systému a jeho bezchybná funkčnosť po celú dobu životnosti.
Systém je pred vlastnou montážou skompletizovaný vo výrobe. Montáž sa uskutočňuje z vnútornej strany lodžie a preto nie je nutné použiť lešenie alebo lávku. Na zostávajúcu konštrukciu lodžie a zábradlia sú nosné a vodiace konštrukcie pripevnené polyethylenovými kotvami do betónu a tehál, prípadne pomocou skrutiek do ocele v prípade montáže na oceľové nosníky. Osová vzdialenosť jednotlivých kotví je cca 450 - 600 mm - podľa typu materiálu, do ktorého je systém ukotvený. Vyrovnanie profilov je prevedené pomocou plastových distančných podložiek. Špáry, ktoré vznikli po montáži medzi profilmi systému a stavebným otvorom, sa zakryjú tmelením príp. prelištovaním - podľa veľkosti vzniknutej špáry. Materiálom k prelištovaniu sa používa najčastejšie hliníkový plech s povrchovou úpravou komaxitom vo farbe profilov systému. Lišty sa lepia pomocou silikónových tmelov, príp. sa skrutkujú.

 

Zloženie, Prevádzka a údržba

 

Materiály

Rámy posuvných okien, vodiace koľajnice a uzatváracie lišty sú  z profilov hliníkových zliatin v štandardnej farebnej úprave natur elox alebo biely komaxit (iné farby podľa stupnice RAL na objednávku). Ostatné diely sú z materiálov, ktoré nepodliehajú poveternostným vplyvom a UV žiareniu (nerez, plast). Výplňou je izolačné sklo hrúbky 16 mm. Krídlo môže byť osadené aj dvojitou výplňou pomocou deliacej priečky, či lišty.

 

Posuv krídel

Posuv krídel je zabezpečený nerezovými samomazacími ložiskami s plastovou bandážou, ktoré sú uložené v rohových koncovkách a poistky proti ich zveseniu v hornej časti. Krídla je možné posúvať oboma smermi, prípadne do strán. Krídla sa posúvajú po spodnej koľajnici, vedené hornou koľajnicou rovnakého tvaru na úrovni zábradlia (nezasahujú do vnútorného priestoru lodžie). Jednotlivé krídla sa posúvajú ľahko a rýchlo. Pri jednoduchej zostave je prvé krídlo je opatrené madlom a začína sa jeho posuv. Následne zvislých hrán kaskády otvárame ďalšie krídla. Pri otváraní do strán majú madlá obe krídla v strede.

 

Profily

Spodný pojazdný aj horný vodiaci profil sú vyrobené z hliníkovej zliatiny, povrchovo upravenej práškovým vypaľovaným lakom - komaxitom s predpovrchovou úpravou chrómovaním, príp. eloxážou. Tým je zaručená dostatočná antikorózna ochrana materiálu a veľmi dlhá životnosť. systém disponuje štandardným aj zosíleným vertikálnym profilom (tzv. bublina) - bočné uzatváracie profily a konštrukcia vertikálnych profilov zabezpečuje takmer dokonalé utesnenie celej konštrukcie. V spodnej a hornej rovine sú priechody pre trvalú infiltráciu. Koľajnicové profily sú vyspádované, v spodnej časti opatrené drenážnymi otvormi pre rýchly odvod zrážkovej vody a po bokoch gumenými koncovkami. Maximálny odporúčaný rozmer jedného krídla: šírka 1 m, výška 2,5 m (pri použití vertikálneho profilu s „bublinou" až 2,7 m).

 

Tesnenie

Na utesnenie krídiel medzi sebou a krídel voči profilom je použité kvalitné štetinové tesnenie. Jeho priľnavosť zabezpečí takmer dokonalé utesnenie proti zrážkam, vetru a prachu. Zároveň zabezpečí dostatočnú infiltráciu potrebnú obzvlášť u lodžií, ktoré priliehajú k miestnostiam s plynovými spotrebičmi (kuchyňa). Infiltráciu podporujú priechody v profiloch. V neposlednom rade tesnenie zvyšuje zvukovú nepriepustnosť špár.

 

Údržba

Umývanie skiel je uľahčené možnosťou vysadenia krídiel. Na umytie sú doporučené bežné prostriedky bez abrazív. Veľkosť profilov umožňuje pohodlné čistenie vlhkou handrou.

 

Rozmery

Max. doporučený rozmer krídla:
1 x 2,5 m pri použití vertikálneho profilu bez „bubliny";
1 x 2,7 m pri použití vertikálneho profilu s „bublinou".
• Max. šírka zasklievaného priestoru je neobmedzená.

 

Tepelne technické vlastnosti

- zníženie spotreby energie na kúrenie
- vykonané skúšky - stanovenie súčiniteľu priestupnosti tepla v Centre stavebného inžinierstva v Zlíne.

 

Dodacia lehota

Balkóny, lodžie: 4-5 týždňov od zaplatenia 50 % zálohy
Altány, typy: 5-6 týždňov od zaplatenia 50 % zálohy
Záručná lehota: 24 mesiacov na kompletnú dodávku (okrem skla)

Referencie

Na stiahnutie:

AluTerm návod k obsluhe

AluTerm prestup tepla

AluTerm vetrani__clanek

Certifikat_AluTerm

Technický list AluTerm

 

Security code