Altány a zimné záhrady

od originálneho výrobcu ALUMISTR.

Zameranie a dovoz zdarma v Bratislavskom kraji.

Demontáž a odvoz starých rámov zdarma.

Zasklievanie balkónov bezrámovým systémom Klima

Cenovo dostupne zasklenie balkónov, terás, lodžií a letných záhrad.

Tandoor — prvýkrát na Slovensku!

Svetovo známa šamotová keramická pec, je to BIO, je to zdravé a jedlo je pripravené za dvakrat rychlejšiu dobu.

AluVerso - bezrámový otočný systém

Mám záujem

AluVerso - bezrámový otočný systém

Bezrámový posuvný a otočný zasklievací systém AluVerso predstavuje elegantné zasklievanie priestorov. Vhodnosť použitia pre zasklenie balkónov a lodžií na ostávajúce zábradlie. Zostavenie s čírym bezpečnostným sklom hr. 6 mm vrátene vybrúsených okrajov a leštených rohov. 
AluVerso konštrukčne vychádza so systému AluVista. Oproti systému AluVista ma nižšiu koľajnicu a sklenené tabule sú v horizontálne vsadené do hliníkových profilov. Výhodou systému AluVerso je jeho použitie pre atypické a skosené lodžie a balkóny, nakoľko krídla zachádzajú cez roh koľajových profilov. Nie je preto potrebné riešiť samostatne zasklenie čelnej steny a bokov.
Systém zabezpečí optimalizáciu tepelných strát a zasklený priestor chráni pred nepriazňou počasia, hluku, prachu a exhaláciám. Je účinnou prekážkou proti vlámaniu.

 

 

 

 

 

 

Výhody

 • konštrukcia bez zvislých rámov (celopresklená plocha bez delenia)
 • pohyb krídiel cez roh koľajnice
 • koľajnice z hliníkovej zliatiny (ľahká a veľmi pevná konštrukcia)
 • krídla jazdia po ložiskách (veľmi ľahký posuv)
 • krídla nejazdia v drážke (zamedzenie zamrznutia pri nazhromaždení väčšieho množstva vody v koľajnici)
 • umývanie systému len z interiéru
 • číre medzisklenné tesnenie (zabezpečuje stále „bezrámový" vzhľad)
 • konštrukcia zabezpečuje maximálnu bezpečnosť aj pri požiari (pokiaľ sa nosné plastové diely roztavia, je konštrukciou koľajníc zabezpečené, že sklenená tabuľa nemôže vypadnúť von z lodžie)
 • možnosť uzamknutia
 • otvorenie krídel veľmi jednoduché - nie je potrebný žiadny mechanizmus (výhybka)
 • pre lepšie ovládanie je každé krídlo opatrené madlom

 

Technické zostavenie, montáž

Hliníkové profily sú povrchovo upravené vypaľovaným lakom bielej farby s predpovrchovou úpravou chrómatovaním. Všetok spojovací materiál je použitý nerezový tr. A2. Všetky plastové komponenty a použité tmely sú UV stabilné. Tým je zaručená veľmi dlhá životnosť celého systému a jeho bezchybná funkčnosť počas celej doby životnosti.
Systém je pred vlastnou montážou skompletizovaný vo výrobe. Montáž sa uskutočňuje z vnútornej strany lodžie a nie je teda potrebné lešenie alebo lávka. Na konštrukciu lodžie a zábradlia sú nosné a vodiace koľajnice pripevnené polyethylenovými kotvami do betónu a tehál, prípadne pomocou skrutiek do ocele, v prípade montáže na oceľové nosníky. Osová vzdialenosť jednotlivých kotiev je cca 450 - 600 mm - podľa typu materiálu, do ktorého je systém ukotvený. Vyrovnanie profilov je uskutočnené pomocou plastových distančných podložiek. Špáry, ktoré vznikli po montáži medzi profilmi systému a stavebným otvorom sú zakryté tmelením príp. prelištovaním - podľa veľkosti vzniknutej špáry. Materiálom k prelištovániu je najčastejšie hliníkový plech s povrchovou úpravou komaxitom vo farbe profilov systému. Lišty sa lepia pomocou silikónových tmelov, príp. sa skrutkujú.

 

Zloženie, Prevádzka a údržba

Materiály

Sklenené tabule sú vsadené do hliníkových líšt a utesnené gumovým tesnením. Plastové dielce s ložiskami sú zabudované do hliníkovej lišty.  Krídla sú z číreho bezpečnostného kaleného skla hr. 6 mm s brúsenými hranami. Vodiace koľajnice a bočné uzatváracie lišty z profilov z hliníkových zliatin v štandardnej farebnej úprave biely komaxit, prípadne strieborný (natur) elox. Ostatne dielce sú z materiálov nepodliehajúce poveternostným vplyvom a UV žiareniu( nerez, plast)

 

Posuv krídiel

Krídla sa posúvajú v lište v spodnej koľajnici vedené hornou koľajnicou (nezasahujú do vnútorného priestoru lodžie). Jednotlivé krídla sa posúvajú pomocou madla. Každé krídlo má svoje madlo. Pre otvorenie aj zatvorenie celej steny postačuje jedna ruka.
Posun krídiel zabezpečujú nerezové samomazné ložiská, ktoré sú uložené v plastovom diele (tzv. tŕni). Ložiská sa posúvajú po plastovej lište v spodnej koľajnici, ktorá je vybavená drenážnymi otvormi pre odtekanie dažďovej vody a roztápajúceho sa snehu. Jedná sa teda o systém nezavesený, keď celú váhu prenáša spodný pojazdný profil v úrovni zábradlia, pričom krídla sú vedené horným profilom rovnakého tvaru (nezasahujú do vnútorného priestoru lodžie). V spodnej časti krídla sú umiestnené ploché plastové madielka pre posuv a otváranie

 

Otváranie krídel

Otváranie krídel je umožnené na pravej alebo ľavej strane, príp. na obidvoch stranách zasklenej lodžie výrezom v pojazdnej i vodiacej koľajnici a parkoviskom s drážkou a kruhovým výrezom. Po prísune krídla do tzv. parkovacej polohy (do „parkoviska") je možné krídlo otočiť smerom do lodžie. Postupuje sa krídlo po krídle, až do otvorenia celej steny. Po otvorení sa krídla zaistia zaťahovacím okom k stene lodžie.

Profily

Spodný pojazdný a horný vodiaci profil sú vyrobené z hliníkovej zliatiny, povrchovo upravenej práškovým vypaľovaným lakom - komaxitom s predpovrchovou úpravou chromátovaním. Povrchová úprava zaručuje dostatočnú antikoróznu ochranu materiálu a veľmi dlhú životnosť. Ďalšou štandardne dodávanou povrchovou úpravou je strieborný (prírodný ) elox. Tvar profilov je vysoko funkčný a elegantný. Profily sú so sklom spojené pomocou gumového tesnenia a na stranách sú vybavené špeciálnymi plastovými koncovkami. Pre tesnenie krídiel medzi sebou a krídiel voči profilom je použité silikónové tesnenie. Jeho priľnavosť zabezpečí takmer dokonalé utesnenie proti zrážkam, vetru a prachu. Zároveň zabezpečí dostatočnú infiltráciu zaskleného priestoru, ktorá je najviac podporená prieduchmi v profiloch. Tesnenie navyše zvyšuje zvukovú nepriepustnosť špár. Bočné uzatváracie profily a špeciálne tesnenie medzi krídlami zabezpečujú takmer dokonalé utesnenie celej konštrukcie. V spodnej a hornej rovine sú priechody pre trvalú infiltráciu. Zámok je štandardne súčasťou systému

 

Tesnenie

Jednotlivé krídla spája tvrdené vysoko-odolné silikónové tesnenie. Nasadzuje sa na vertikálnu hranu. V profile tvorí písmeno „h" a dokonale kopíruje hrúbku skla. Zabezpečí takmer dokonalé utesnenie proti zrážkam, vetru a prachu. Zároveň zabezpečí dostatočnú infiltráciu potrebnú obzvlášť u lodžií, ktoré priliehajú k miestnostiam s plynovými spotrebičmi. Infiltráciu podporujú priechody v profiloch. V neposlednom rade tesnenie zvyšuje zvukovú nepriepustnosť špár.

 

Údržba

Umývanie skiel je možné z vnútornej strany lodžie bez nutnosti vysadenia krídel. Pre umytie sú doporučené bežné prostriedky bez abrazív. Taktiež čistenie profilov odporúčame vlažnou vodou, prípade vysatie nečistôt vysávačom.

 

Rozmery

- max. rozmery zasklievacieho priestoru sú 12,0 x 1,7 m
- maximálny odporúčaný rozmer jedného krídla: šírka 0,7 m, výška 1,7 m.
Hmotnosť:
- plošná - 16 kg.m-2
- na bežný meter - 27 kg (pri výške zasklenia 1,7 m)
Tepelno-technické vlastnosti:
- zníženie spotreby na vykurovanie

 

Dodacia lehota

Balkóny, lodžie: 4-5 týždňov od zaplatenia 50 % zálohy
Altány, atypy: 5-6 týždňov od zaplatenia 50 % zálohy 
Záručná lehota: 24 mesiacov na kompletnú dodávku (okrem skla)

Referencie

Na stiahnutie:

AluVerso návod k obsluhe

Technický list AluVerso

TO systémy Alumistr

Vetrani__clanek

Cenník na stiahnutie

 

Security code